ANADOLU LİSESİ
 
 

 

 Doruk Anadolu Lisesinde eğitim ve öğretim, sağlam pedagojik ilkeler üzerine kurulmuştur. Bilimsel, yalın, tutarlı, güvenilir, yaşamla ilişkili, değişimle bağlantılı Doruk eğitim modeli, asıl gücünü, her öğrenciyle tek tek ilgilenilmesinden ve öğrenciye kendini gerçekleştirme olanağı sağlamasından almaktadır.

Doruk Anadolu Lisesinde  eğitim anlayışımızı şöyle özetleyebiliriz: “Değişen dünyadır. Aslolan ise insandır. Ancak insanı tanıyan ve insanının bütününü eğitmeye önem veren eğitim modelleri hızla değişen dünya için güçlü kanatlara sahip, cesur ve donanımlı insan yetiştirebilir”.

Sevgili Gençler ,    

 

     Hoş geldiniz. Artık bir lise öğrencisisiniz.     Öncelikle ailenizle birlikte Doruk Koleji’ne güvendiğiniz ve okulumuzu tercih ettiğiniz için size ve ailenize teşekkür ederiz.Doruk ailesinin bir parçası olarak sizleri kucaklamaktan memnun olduğumuzu bilmenizi isteriz.

     Sizinle ilgili umutlarımız ve beklentilerimiz var. Amacımız size sadece lise diploması vermek değil, 21.yüzyıla yakışır çağdaş bir eğitim almanızı ve iyi bir üniversitenin kapısını aralamanızı istiyoruz. Bunları birlikte başaracağız. Doruk  Koleji’nde alacağınız eğitim süresince yorulacaksınız ama hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayacak ve mücadeleden vazgeçmeyeceksiniz.Bilmelisiniz ki;“Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.” Başarılı bir lise eğitimi size iyi bir üniversitenin kapısını açacak, bu da size iyi bir iş ve mutlu bir gelecek sağlayacaktır. Lise eğitiminde ne kadar çok yorulursanız gelecekteki yaşamınız da o kadar rahat ve mutlu olur.

     Sizi bundan sonra genç bir birey olarak görüyoruz. Sizden ricamız, ailenizin, okuldaki yöneticilerinizin , öğretmenlerinizin önerilerini ciddiye almanız ve davranışlarında lise öğrencisine yakışan bir olgunluk göstermenizdir. Zekânızı öğretmenlerin deneyimiyle birleştirirseniz en güzel hedeflere hep birlikte ulaşırız.Çünkü siz Doruk ailesinin içerisindesiniz.Size yakın bir el daima vardır.Sevgili Öğrencimiz,     Unutmayınız  ki yepyeni bir eğitim ve mutlu, başarılı bir gençlik döneminin, unutulmaz anların, sıkı dostluklar ve dünyaya açılan sonsuz bir ufkun başlayacağı en güzel yer lisedir. Siz de en doğru yerde yani; Doruk ailesi’ndesiniz.Sevgilerle,Başarılar…                                                                           

ALİ BAL

Okul Müdürü

 
 
Kuştepe Emlak ev daire arsa kahta satılık