KAYIT BİLGİLERİ
Başvuru Bilgileri


Başvuru ve Bilgi İçin   
                                     
Web : www.dorukokullari.com
                                     Tel    : 0 416 227 23 34

Okul Ziyaret Gün ve saatleri : Hafta içi  09.00-18.00 arası
               Cumartesi günleri  :  09.00-17.00

Sayın Veli,

 

Okulumuz sizlerin desteği ile her yıl kendini geliştirerek 7. yılında tüm hedeflerine ulaşmayı başarmıştır. Doruk Okulları son dört yıldır gerçekleştirdiği değişim ve dönüşümle her alanda ve her anlamda Adıyaman’da eğitimin ihtiyaç duyduğu dinamik yapıyı kalite ile bütünleştiren bir özel okul olmaya yolunda kararlılıkla yürümeyi sürdürmektedir.

 

 

Sayın Veli,

 

Milli eğitim Bakanlığının özel okulda okuyan öğrencilere yönelik geçen yıl başlattığı   ‘‘Eğitim Öğretim Desteği’’ uygulaması ve artan öğrenci talebine mevcut kontenjanıyla cevap verememiştir. Bu amaçla Okulumuz yaz tatilinin başlamasıyla birlikte fiziki yapısında değişikliğe giderek bir kat ilave edecektir. Böylelikle Bina Kontenjanımızda 20 sınıflık bir artış amaçlıyoruz. Kampus şeklinde planladığımız yeni yapılanmada İlkokul-Ortaokul, Fen Lisesi-Anadolu Lisesi katlarını ayırarak iki ayrı blok oluşturacağız. Lise ve ilköğretimin bahçelerini de ayırmayı planlıyoruz. Aynı şekilde okulumuzun dış cephe mimarisini de değiştirecek olup sosyal tesislerini de genişleteceğiz.

 

Sayın Veli,

 

            Bu yıl öğrenci kayıtlarımızın okul bitmeden tamamlanması yapacağımız çalışmalar açısından büyük önem arz ediyor. Milli Eğitim Bakanlığının bu öğretim yılında özel okulda okuyacak tüm öğrencilere teşvik vereceğini duyurmasına bağlı olarak ciddi bir talep artışı beklemekteyiz. Biz Doruk Okulları olarak, öncellikle mevcut kendi öğrencilerimizin kayıtlarını yenilemek istiyoruz.

 

Aynı şekilde Bakanlığımız Teşvik Uygulamalarına bağlı olarak özel okula kayıt olan tüm öğrencilerin kayıtlarının ve kayıt ücretlerinin MEBBİS sistemine girilmesi gerekiyor.

 

Sayın Veli,

 

            Sizlere daha iyi hizmet vermek, çocuklarımızın daha iyi şartlarda okumasını sağlamak maksadıyla yapacağımız çalışmaları planlamak ve dışarıdan gelen talepleri seçerek almak için; yeni dönem öğrenci kayıtlarınızı en geç 26 Haziran 2015 tarihine kadar yenilemenizi rica ederiz.

                                                                                                   Doruk Okulları Yönetimi


MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

ÜÇÜNCÜ KISIM
Kayıt-Kabul ve Devam

Okula Kayıt Yaşı
Madde 15 — (Değişik:RG-21/7/2012-28360) 
İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Gelişim yönünden ilkokula hazır olduğu anlaşılan 60-66 ay arası çocuklardan, velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.
Değişik:RG-14/08/2013-28735) Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları, velisinin vereceği dilekçe ile; 69, 70 ve 71 aylık olanları ise, ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.

 
   
 
 
Kuştepe Emlak ev daire arsa kahta satılık