BAŞARILARIMIZ

                    

Kuruluş Amacımız

Adıyaman’da  eğitimde fark yaratacak üretken,çağdaş,rekabetçi ve başarılı gençlerin yetişmesi için; “En iyi yatırım, insana yatırımdır.İnsana yatırım,geleceğe  yatırımdır.” inancıyla kalıcı bir katma değer üretmektir.Bu amaçla çıktığımız   yolda;her an her yerde duyguları, düşünceleri, umutları ve davranışları değişen, dönüşen ve gelişen; her saniyede milyonlarca hücresi hızla yenilenen canlı bir organizma olan öğrencilerimizin aydınlık gelecekleri için çalışıyoruz.

Misyonumuz

Gerçeklikten ve insanlardan soyutlamayan sosyal teknoloji ve bilimsel araçlarla; öğrencilerimizin yaşamaya ve yaşatmaya odaklı gelişimleri, 21. yüzyılın temel becerileri ile inovatif düşünme sistemini kazanmaları, bütün dünyayla konuşabilecek dil yeterliliklerine ulaşmaları, yerel ve evrensel değerlerin bütünlüğünü kavramaları BİL KOLEJİNİN  varoluş temellerini oluşturmaktadır.

Vizyonumuz

Okullarımızda kazanacakları bütüncül bakış açısı ve üstün becerilerle, bulunduğu mekân ve zamanda en doğru kararları verebilen lider insanların ana yurdu olmak vizyonumuzdur.

Bil Koleji Temel İlkelerimiz

Ø  21. yüzyılın gereklerine,  Atatürk ilke ve İnkilapları doğrultusunda kendisinin ve başkalarının hak ve özgürlüklerine duyarlı, çağdaş, özgüveni yüksek, her alanda bilgili, risk alabilen, araştırmayı seven, sorgulayan, prensipli, problem çözme becerisi gelişmiş, bilimsel ve yeniliklere açık, akademik dürüstlüğü benimseyen bireyler yetiştirmektir.

Ø  Bu nedenle öğrenmeyi kolaylaştıran ve zevkli hale getiren, iletişim odaklı modern eğitim yöntemleri benimsemekteyiz.

Ø  Eğitim ve öğretim programı öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında, sosyal, kültürel, fiziksel kısaca bilişsel ve duyuşsal gelişimleri  bireysel farklılıkları göz önünde bulunduran yapılandırma ile

Ø    ‘Ülkesine ve Milletine  faydalı  yetiştirmektir.

Temel Değerlerimiz

       Sevgi,Hoşgörü ve Barış

       Hak ,Adalet,Yardımlaşma

       İnsan Onuruna Saygı

       Hakkaniyet

       Çalışmak ve Başrı

       İnovasyon

       Yaratıcılık

       Eleştirel Düşünme

       İletişim ve işbirliği

       Okuma ve dil becerileri

       Bilimsel ve tasarımsal düşünme

       Matematik okuryazarlığı

 

 

 

 
   
 
 
Kuştepe Emlak ev daire arsa kahta satılık