VELİ
Veli Adayları


 

 

1 - Eğitim Felsefemiz 
“Her çocuğun yetenekli olduğu bir alan muhakkak vardır.” düşüncesinden hareket eden Doruk Okullarının eğitim felsefesi; öğrencilerinin akademik, sosyal ve sportif alanlardaki yeteneklerini keşfedip geliştirerek onları, bireysel olarak gelebilecekleri en üst seviyeye taşımaktır. Eğitimin sınırlandırıcılıktan uzak, heyecan verici ve fırsatlar dünyasının kapılarını açan bir deneyim olduğuna inanıyoruz. 

2 - En Köklü Özel Okullardan Biriyiz 
Doruk Okulları, Adıyaman’da eğitim ve öğretime halen devam eden en köklü özel okuldur.

3 - Tek Kampüse Sahibiz 
Doruk Okulları, Adıyaman’da tek bir yerleşkede eğitim vermekte ve eğitim konusunda uzman kurucular tarafından yönetilmektedir. 

4 - Sınıflarımızı Üçer Şube ile Sınırlıyoruz 
Kurumumuz, öğrencilerimizin sınırsız hayallerinin hayat bulacağı kadar “büyük”, her öğrencimizi derinlemesine tanıyabilecek ve değerlendirebilecek kadar “küçük” olarak korunmuştur. Olanaklarımızı, oluşturduğumuz nitelikli ve özgün eğitim-öğretim ortamını geliştirmek amacıyla kullanmaktayız.

5 - Öğrenci Mutluluğu Önceliğimizdir 
Öğrencilerimizi bire bir tanıyarak bir aile ortamı sıcaklığı ile kucaklıyoruz. Öğrenci mutluluğunun başarıyı ve özgüveni beraberinde getirdiğini biliyoruz. 

6 - Akademik Kadro/Öğrenci Oranı
Öğretmen kadromuzun sayısı, öğretmenlerimizin derse girdikleri saatler dışında, derslere hazırlık, zümre çalışmaları, araştırma ve geliştirme programlarına katılmalarına olanak tanıyacak şekilde belirlenmiştir. 

7 - SBS ve Üniversitelere Giriş Sınavları İçin Hazırlık ve Başarı Analizleri Yapıyoruz 
7.,8. sınıflarda, okul saatleri dışında isteyen ve gerek duyan öğrencilerimiz için SBS’ye destek ve pekiştirme amaçlı etüt çalışmaları yapılmaktadır. Etüt çalışmaları sayesinde konular tekrar edilmekte ve tam öğrenme sağlanmaktadır. Yıl içinde yapılan ve SBS ile bire bir örtüşen deneme sınavlarıyla test alışkanlığı kazandırılmakta ve sınav teknikleri kavratılmaktadır. Lisemizde de müfredat programı ve üniversiteye giriş sınavı hazırlık programı bütünlük içinde uygulanmaktadır. Yıl boyunca 9.,10.11.,12. sınıflara belirli aralıklarla uygulanan deneme sınav sonuçları değerlendirilerek öğrencilerimizin eksiklikleri belirlenip bu eksiklikler, bireysel özel destek programları ve etüt çalışmalarıyla giderilmektedir. 

8 - İngilizceyi ve İkinci Yabancı Dili En İyi Seviyede Öğretiyoruz 
Öğrencilerimiz, Doruk Okulları'nın yabancı dil eğitimi sayesinde küçük yaşlardan itibaren yabancı dillerle tanışmakta, yurt içi ve yurt dışı projelerde yer alarak dil konusunda bilinçlenmekte, gelecekte kendilerini bekleyen zorlu sınavlarını şimdiden tanımaktadırlar. Yabancı dilde de edebiyattan zevk alınacağını görmektedirler. Kazandıkları üniversitelerde ve Anadolu Liseleri’nde hazırlık sınıflarını kolaylıkla atlamakta ve bir üst sınıfta öğrenim görme hakkını elde etmektedirler. Doruk Okulları olarak biz de hem öğrencilerimizle hem de kendimizle gurur duyuyoruz. 

9 - Sosyal Sorumluluk Projeleri Hazırlıyoruz 
Öğrencilerimiz, çevre sorunlarına ve insana duyarlı bireyler olarak yetiştirilmektedir. Kendine, çevresine saygılı, farkındalık düzeyi yüksek, yaratan, sorgulayan, üreten ve geliştiren kişiler olarak çeşitli alanlarda pek çok özel projeler üretmektedirler.