VELİ
Veli Adayları


 

 

Sayın Veli,

Okulumuz, Adıyaman’ın ilk ve tek  ulusal bir eğitim markası olan Özel Bil Koleji, bir Dünya İnovasyon Okulu’dur. Amacımız bir ulusal zincirin parçası olarak Türkiye’deki en yüksek eğitim kalitesini Adıyaman’a taşımaktır.

Okulumuz,bu sene  inovasyon anlayışı çerçevesinde, birçok yeniliğin öncüsü olmuştur. Dünyanın geleceğini beleyecek olan Robotik Yazılım ve Kodlama, Öğrencilerde analitik düşünme yeteneğini geliştirmeyi amaçlayan  Stem Eğitim Modeli, Uluslararası geçerliliğe  sahip Person Dil Diploması, Üstün Zekalılara  Yönelik Özel Eğitim Programı içeren  Çocuk Üniversitesi, sadece Bil Kolejlerinde uygulanan  ve  veli takibinde büyük bir kolaylık  sağlayan E-Bil  Otomasyon  Sistemi, Velilerin kaygılarına son vermesi amaçlan  Güvenli Okul  Projesinin en önemli ayağı olan Servis Takip Sistemi,,3-D  Eğitim Teknolojisi ile üç boyutlu öğrenme kolaylılığı,Üniversite motivasyonunu artıran Tadımlık Üniversite Projesi, Bil Koleji mezunlarına yönelik  %50 Öğrenim Bursu   gibi önemli fırsatlar ve  Dünyadaki eğitim alanında yapılan tüm yenilikler  Adıyaman’da sizlerin hizmetine sunulacaktır.

Özel Adıyaman  Bil Koleji; teknolojiyi günlük yaşam biçimine dönüştürmüş, kültürel değerleri ile dünyanın, insanlığın geldiği ortak değerlere entegre olmuş, 21. yüzyılın dokusu, kültürü ve becerileri ile donatılmış, dünyanın dilini, dünyanın dilleri ile konuşabilen bireylerin yetişeceği inancıyla yeni dönem hazırlıklarımıza başladık.

Bil Koleji olarak; sistemi iyi oturmuş, kadrosu sabit, herkesin güven duyacağı bir okul olma çabası  içindeyiz.Okulumuz veli portföyü olarak memur ağırlıklı bir okuluz.İşyerinde yoğun çalışan ailelerin yükünü hafifletmek adına hafta içi etüt programları,hafta sonu kurs programı uyguluyoruz .   Ayrıca maddi anlamda da açıklan öğrenci  ücretleri üzerinden %10 kurum indirimi yapacağız.

Sayın Veli,

Adıyaman Bil Koleji Doruk Kampusu ,sürekli  iyileştirme anlayışı ile  istikrarlı  büyümesini  sürdürecektir. Okulumuz;gelişime açık,yenilikçi ve dinamik yapısıyla yüksek ideallere uygun nitelikli insan yetiştirmeyi amaçlamaktadır.Bu amacına ulaşmada ; İstanbul Aydın Üniversitesinin  Akademik desteği, bilgi erişim çağının olanakları, Dünya inovasyon Okulu olma vizyonu önemli rol oynayacaktır.Bil Koleji;Köklü kurumsal yapısı,insan odaklı eğitim anlayışı ile  Adıyaman’da bilim ve sanatta eğitimin lideri  olma bilinciyle hareket edeceğinden hiçbir kuşkunuz olmasın.Ulusal bir eğitim markası olarak Bil Koleji;ülkesine karşı sorumluluk sahibi bireylerin yetişmesi için; İyi bir öğretim kadrosu ile siz değerli velilere ve Adıyaman halkına  hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Özel Adıyaman Bil Koleji; 2018–2019 öğretim yılı Yeni Dönem öğrenci kayıtlarını,                    03 Temmuz 2018 tarihine kadar yaptırdıkları takdirde ; erken kayıt avantajı ile açıklanan kayıt ücretlerinden yararlanabileceklerdir.03 Temmuz’dan sonra ücretlerin değişeceğini hatırlatır, erken kayıt avantajlarından yararlanmanızı rica eder, saygılar sunarız.    

  

ÖZEL BİL KOLEJİNDE BAŞARI

Biz Bil Koleji olarak, eğitim ve öğretimi dengeli yürütmeyi önemsiyoruz.Akademik başarıların yanında kültürel ve sportif alanda da önemli başarıların aynı oranda elde edilmesine yönünde  dengeyi korumak istiyoruz.Adıyaman  Bil  Koleji Doruk Kampüsü; eğitimin her kademesinde  ilkokul, ortaokul Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi  olarak 4 ayrı kategoride hizmet vermektedir.Bil Koleji,Eğitimin her kademesinde  rakiplerine hem  sayı ve hem kalite olarak  ciddi bir fark atmıştır.

Adıyaman’da Bil Koleji  olarak farklı bir çizgiye sahibiz. Bir özel okul olarak sınavla öğrenci alan tek okuluz. Fen Lisemiz, bu yıl da en yüksek puanla öğrenci alan bir okul olmayı başarmıştır.Fen Lisemiz her yıl en yüksek puanlı öğrencilerin tercih ettiği bir okul olarak  geçen  yıl 470 taban puanla Burslu öğrenci alırken ; bu sene Burslu öğrenci taban puanını 480 puana çıkararak  istikrarlı yükselişini sürdürmeye devam etmektedir. Aynı şekilde  494  tavan puanla  ; Adıyaman’da en iyilerin  tercih ettiği  okul olma ünvanını   bu yıl da korumuştur.

 

Saygıdeğer Veliler,

 

Bil Koleji  Doruk Kampüsü  Ortaokullar arasında,  il genelinde puan ortalamasıyla il birincisi olduğu gibi aynı şekilde ders bazında ortalamada  12 öğrencimiz   tüm sorulara doğru cevap vererek TEOG Merkezi sınavında bir rekora imza atmıştır.Sınava giren 33 öğrenciden;ders bazında Türkçede 15, Matematikte 11, Fen Bilgisinde  13, sosyal Bilgilerde 13,İngilizcede 12,Din Kültüründe 14 öğrencimiz full çekerek bir rekor  kırmıştır.Bil Koleji Ortaokulu;8 .Sınıfta Sınava giren  33 öğrenciden  15’ini Fen Lisesine yerleştirmeyi başarmıştır.

 

Her yıl olduğu  gibi bu sene de 8.Sınıf  sınava  hazırlık çalışmalarımızı Ağustosta başlattık ve kesintisiz sürdürüyoruz.Haftanın beş günü  her gün iki saat ders sonrası akşam etütleri ve hafta sonu kursları ile sınava hazırlık çalışmalarımızı kararlılıkla yapıyoruz.Liselere Geçiş Sınavında her ders ve konuyu en az dört kez elden geçiriyoruz.Birincisi; Ders öğretmeni ,İkincisi;Uygulama öğretmeni,Üçüncüsü ;Akşam etüdü ve Dördüncüsü;hafta sonu kursu ile dörtlü bir pekiştirme yapıyoruz.

 

Sayın Veliler,

 

                Bil Koleji Doruk Kampüsü; 2017  LYS’de  Muhteşem bir Başarı elde etmiştir.Tam Burslu 15 öğrenciden 11’i Tıp Fakültesi kazanmış  ve İki öğrencimiz ilk dört bine girerek  Türkiye derecesi yapmıştır.Sadece Tıp Fakültesi değil; kazandırma yüzdesi ve kazanılan Üniversitelerin niteliği bakımından da  tüm rakiplerini geride bırakmıştır.

 

                2017 Üniversite Yerleştirmede  Okulumuz;

11  TIP FAKÜLTESİ

2   DİŞ HEKİMLİĞİ

2   ECZACILIK

4   MÜHENDİSLİK

1   MİMARLIK

5  HUKUK

1  VETERİNERLİK

2  FTR

1  ÇOCUK GELİŞİMİ                          

3 SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

3 PSİKOLOJİ

1 BEDEN EĞİTİMİ

2 FİZİK

1 İLETİŞİM

1 HARP AKADEMİSİ

3 İİKTİSAT İŞLETME

1 ULUSLARARASI İLİŞKİLER

1 MÜTERCİM-TERCÜMANLIK

 

olmak üzere toplam 42  öğrencimizi yerleştirerek Muhteşem bir  başarıya imza  atmıştır.Bunun yanında ilk   20 binde,ilk 30 binde; çok iyi üniversiteler kazanma şansı olduğu halde; tercih yapmayan  öğrencilerimizin de olduğunu belirmek isterim.

                Sportif müsabakalarda ise;geçen yıl 17 il derecesi ve kupa kazanan  okulumuz;  bu öğretim yılında;kendi rekorunu egale ederek tam 20 kupa kazanmayı başarmıştır.Ortaokullarda ilk dörtte 8 derece; bunlardan 1’i Birincilik, Liselerde ilk dörtte 12 il derecesi bunlardan 3’ü Birincilik olmak üzere  toplam 20  il derecesi ve kupa Okulumuza kazandırılmıştır. Bu başarıların öğrenci sayısına oranına bakıldığında  oldukça yüksek bir oran olduğunu özellikle belirtmek isteriz. Bil Kolejleri olarak sadece Akademik başarılarla değil  “ Çoklu Eğitim”in bir gereği olarak kültürel ve sportif alanlarda da aynı derecede başarı göstermeyi amaçlıyoruz.

           

 

ÖZEL BİL KOLEJİNDE FIRSATLAR

 

Bil Koleji,  sosyal ve kültürel alanları  ile tam bir kampus niteliğindedir.

Adıyaman’da  ilk ve tek olma özelliğine sahip 3D, Üç Boyutlu Öğretim  imkanı ile öğrenme anlayışını değiştiren 3D Teknoloji Sınıfımız,

Öğrencilerin ders arası ihtiyaçlarını karşılayacakları öğle saatinde   dinlenme alanları olarak kullanacakları ; İlköğretim  ve Lise Kantinleri

Çocuklarınızın boş vakitlerini verimli geçirecekleri hem donanımlı hem kullanışlı Kütüphanemiz,

Basket-Voleybol ve Tenis sahasından oluşan iki ayrı spor tesisi,

Müzik derslerimiz, özel Müzik  odamızda ,  birçok enstrüman ve müzik tahtası ile çocukların severek öğrenebilecekleri bir ortam sahiptir.

Yine Resim Atölyemiz, çocuklara sanatı sevdirecek nitelikte olup  her öğrencinin  bir resim dolabı bulunmaktadır. 

Okulumuzda Fen Bilimleri dersleri, laboratuar ortamında zenginleştirilmiş eğitim setleri kullanılarak işlenmektedir.

Yemekhanemizde  üç çeşit yemeğin yanında  salata reyonumuz çocuklara farklı seçenekler sunmaktadır.

Okulumuzun üst katında Büyük bir  gösteri ve toplantı salonu ve cep seminer salonumuz ile sağlıklı bireylerin yetişmesine uygun  ikinci bir yuva ve kültürel yaşam alanıdır.

 

Sayın Veli,

Okulumuzda ders dışı etkinlikler ve destek dersleri de  ücretsiz verilmektedir. Bu kapsamda; hafta içi dersten sonra beşer kişilik  Birebir Ek Dersler,Seçmeli Siyer dersi  ve Kuran Öğrenme Kursları ile Kulüp Çalışmaları yapılmaktadır.Kulüp Çalışmaları kapsamında Satranç, Kort Tenisi, Basketbol, Müzik, Bilgisayar;Sukuaj ve Bilim Atölyesinde  Akıl Oyunları  gibi çocukların sosyal birey olmalarını sağlayacak ve bireysel yeteneklerini geliştirecek etkinlikleri ücretsiz olarak yıl boyu sürdürmektedir.

 Ortaokullarda Destek Dersleri  kapsamında;Matematik Uygulama,Fen Uygulama,Türkçe Hızlı Okuma Çalışmaları ve Hafta Sonu Tekrar Kurslarının yanında  8. Sınıflara yönelik Merkezi  Sınavlara  hazırlık çalışmalarımız  etüt ve birebirler olarak iki koldan yürütülmektedir.Merkezi Sınavlar öncesi seri taramalar yapılarak eksiklikler giderilmektedir.Liselerde;Ara sınıflarda Bire bir etütleri ve Hafta sonu kursları,Lise 3.sınıftan başlayarak  TYT ve YKS hazırlık kursları kapsamında Akşam etütleri ve Hafta sonu kursları verilmektedir.3 kez TYT  tekrarı 2 kez YKS tekrarı yapılmaktadır.

2018-2019 öğretim yılı  kayıtlarında; Bursluluk Sınavında kazandığınız derece indirimi 4 yıl boyunca geçerli olup sonraki yıllarda  belirlenen kayıt ücreti üzerinden yıllık artış yapılarak kayıtlar yenileneceği bir sistemimiz var.Ayrıca devlet desteği hakkı kazanan öğrenciler,   gelecek yıl öğrenci başına verilecek  teşvik indiriminden yararlanma imkanına sahip. Yani; Devlet Desteği ve puan indirimi yapılarak  kayıt işleminiz geçekleştirilecektir

 

 

 
   
 
 
Kuştepe Emlak ev daire arsa kahta satılık